Subiektywny przewodnik po świecie win dla początkującyh i zaawansowanych.

Trzy zdania o winie – czyli seksistowski prolog do Warto Wiedzieć Więcej.

GuruMój friend  z dawnych lat, teraz sławny Trener czyli Coach, okej, po prostu GURU, kiedyś tak mi powiedział – opowiedz wszystko o winie tak mniej więcej w trzech zdaniach. Ci goście to zawsze przynudzają, ja nie mam czasu, nikt nie ma czasu…

A ja zacząłem mówić, że to wieki historii, że kultura, i że nie da się w trzech zdaniach….  Ale… no właśnie – co to kogo obchodzi??

Jak chcesz się napić wina to nie musisz  kupować winnicy. A więc dla tych, co się spieszą – oto trzy kluczowe pytania i odpowiedzi:

  1. Wino to słońce!

    Photo by photo-nic.co.uk nic on Unsplash

    Czym jest wino? Wino, jak już raz na tym blogu napisałem, to rozpuszczone słońce, a słońce to ciepło, światło, radość, szczęście… słońce to ŻYCIE!. Ale wino jest też jak kobieta – myślisz, że wiesz o niej wszystko, a ona i tak cię zawsze zaskoczy. I niekoniecznie pozytywnie…..

  2. Jakie wino jest lepsze, białe czy czerwone? Jeśli lubisz wino białe nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spróbować czasem czerwonego lub nawet różowego – patrz powyżej….
  3. Czy jeśli podoba mi się etykieta na butelce to wino też będzie dobre?     Jakbym nie widział na własne oczy recenzji wina, która zaczynała się od tekstu w rodzaju (cytat z pamięci): „no, etykieta jest dopracowana, nie dali by takiej na kiepskim winie”  to bym nawet o tym nie wspomniał, bo oczywiste jest, co najmniej teoretycznie, że nie ocenia się książki po okładce. Ani urody kobiety po pięknej sukni. Ważne to, co jest w środku – i oczywiście mam na myśli serce…

    Photo by Simone Perrone on Unsplash

 

Next Post

Previous Post

© 2019 Moje (nie)winne historie – strona w budowie.

Theme by Anders Norén